Njė libėr qė zbulon enigmėn Himara
Historia e Qeparoit e Janko Palit ėshtė njė copėz nga Historia e Shqipėrisė. "Pena ėshtė mė e fortė se shpata dhe konsiderohet mė e lehtė nė tė shkruar." Janko Pali
Prej kohėsh nė mendje mė vėrtetoshin dy pyetje; e para, pse disa nga fshatrat e Bregut tė Detit flasin greqisht dhe e dyta, pse shteti grek ndėrhyn kaq fuqishėm ne jetėn e kėtyre fshtrave?
Lexoje tė plotė | Ora: 21:49:00 | Shikuar: 8761
«Para | 1 | 2 | 3 | ...| 123 | 124 | 125 |