Postuar më: 30-04-2017 | Ora: 17:57:04
Instalimi i Ilir Metės president e shndėrron Shqipėrinė automatikisht nė "Rregjim Kleptokrat*". Nga aspekti i jashtėm, tani Perėndimit ndoshta nuk i intereson qė aleati i Metės, Rama, qė e vuri nė atė karrige, tė fitoj zgjedhjet e 18 qershorit, sepse njė gjė e tillė do provokonte (veē tė tjerash) dyndje kėrkesash pėr strehim politik tė shqiptarėve nė Perėndim, destabilizim afatgjatė tė vendit, dhe skepticizėm tė BE-s pėr seriozitetin e Shqipėrisė pėr reforma. Ndėrkombėtarėt mund tė konsiderojnė kėrkesėn e PD-s pėr qeveri teknike tani.

Shikuar: 708  | 
Postuar më: 29-04-2017 | Ora: 20:46:41
Skemė e pėrbashkėt pėr tė sabotuar Vettingun. Duhej vendosja e Metės president pėr tė kuptuar kėtė. Tė gjithė ata po synojnė mos-miratimin e Vettingut para zgjedhjeve, qė tė mos pėrballen e skualifikohen nga Vettingu pėr 18 qershorin. Basha do hyjė nė zgjedhje sapo tė shpėrndahet ky parlament, thjesht e vetėm qė Vettingu tė mos votohet brenda kėsaj legjislature.

Shikuar: 682  | 
Postuar më: 27-04-2017 | Ora: 15:31:25
Ilir Meta President!!!??? Shqipėria na e mbylli derėn! Fuck Albania! Turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp, turp.

Shikuar: 1014  | 
Postuar më: 26-04-2017 | Ora: 15:35:20
Nė Francė humbėn partitė tradicionale, nė Shqipėri nuk do paraqiten nė zgjedhje, e njėjta gjė nė fund tė fundit. Kjo ėshtė koha sot, kapitalizmi kėrkon reformim tė lidershipit. Gjithsesi, njerėzit do votojnė me turma kėtė 18 qershor, sepse kėto zgjedhje janė historike. Shqipėria duhet tė vendosė, t'i bashkohet BE-sė, apo tė ruaj status-quonė aktuale, me gjyqėsor super-tė-korruptuar, faktor qė prodhon politikėbėrje tė korruptuar gjithashtu. E njėjta fabul qė zhvillohet edhe nė Perėndim, e njėjta natyrė zgjedhjesh si atje, me BE-nė apo kundėr BE-sė.

Shikuar: 662  | 
Postuar më: 25-04-2017 | Ora: 15:02:46
Basha dhe kungujt nė ēadėr flasin gjoja pėr dekriminalizim, dhe kushtėzojnė pjesmarrjen nė zgjedhje me tė. Ē'lojė per trutharė e kokėpalarė! I vetmi version zyrtar qė pėrmbush dekriminalizimin nė gjyqėsor e politikė ėshtė Vettingu. Bujrum, shko voto Vettingun, dhe dekriminalizimi u kry. Por, si tė gjithė spekullatorėt e tė pėrlyerit, edhe Lulziu, pėrdor tė njėjtin term pėr tė goditur versionin origjinal, dekriminalizim vs. dekriminalizim, thjesht e vetėm pėr tė kompromentuar procesin.

Shikuar: 571  | 
Postuar më: 24-04-2017 | Ora: 16:20:42
Shoferėt nxehen kur ngecen nė rrugė, dhe shpesh s'kontrollojnė fjalorin, ose pėrdorin gjuhė emocionale tė tepruar. Mė poshtė disa nga tė sharat ose komentet e shoferėve regjistruar nė vende e intervale tė ndryshme. Kėrkojmė ndjesė pėr gjuhėn banale, por dihet, rruga rrugė ėshtė, ka rregullat e veta. Ju lutemi 18+:

Shikuar: 632  | 
Postuar më: 23-04-2017 | Ora: 16:30:40
Kush do e mbroj Bashėn nėse arrestohet, dhe kujt do i vij keq pėr tė? Basha ėshtė njė hiē, pa rreth e pa suport, absolutisht njė zero. I vetmi qė mund ta mbroj do jetė Berisha, i cili de facto s'ka fuqi (moshė) ta bėj mė kėtė. PD sot ėshtė njė lėmsh i vėrtetė, ku tė gjithė urrejnė tė gjithė, dhe kjo pėr shkak tė politikės anti-PD (e pro familjes Berisha) tė Bashės.

Shikuar: 820  | 
Postuar më: 23-04-2017 | Ora: 11:57:01
Komuniteti LGBT nė Shqipėri i kėrkoj para disa ditėsh Bashės qė ēadra tė mos pengonte paradėn e tyre nė bulevard nė muajin maj. Nuk e di se ēdo bėj ēadra, ndoshta edhe s'do jetė fare deri atėherė, por ėshtė e sigurtė qė Luli do "turbullohet" nga parada e tyre.

Shikuar: 610  | 
Postuar më: 21-04-2017 | Ora: 21:10:36
Nė fakt jo komplet fytyrėn e vėrtetė, se ka bėrė "operacion plastik" mbi tė, para shumė vitesh nė Hollandė, kur pėr tė evituar infeksionin (puērat e shumta me qelb nė faqe), mjeku i mori lėkurė nga prapanica dhe ia implementoi nė fytyrė. Prandaj fytyra e tij, me shumė mish (mash), ngjan shpesh me tė pasmet, sidomos kur "shtrėngohet" tė nxjerrė fjalime... Nejse, kjo ėshtė vetem "maska" biologjike e Bashės.

Shikuar: 744  | 
Postuar më: 20-04-2017 | Ora: 10:54:53
Nė zgjedhjet lokale nė Dibėr, vjet, banda kuksianėsh tė udhėhequra nga Flamur Noka, rrahėn nė masė dibranėt e fushės sė Maqellarės, t'i shtrėngonin tė votonin kandidatin demokrat pėr kryebashkiak tė Dibrės. Situata ishte mėse poshtėruese pėr dibranėt, qė, tė rriheshin e keqtrajtoheshin nga kukesianėt nė vendin e vet, sepse si dy rrethe fqinje, tė dy palėt kanė probleme krenarie.

Shikuar: 621  | 
Postuar më: 19-04-2017 | Ora: 12:59:19
Nuk bėhen negociata (dialog) me terroristėt e tė korruptuarit, ndaj tyre vepron vetėm ligji, ky ėshtė parimi, prandaj Perėndimi nuk ndėrmjetėson. Shpejt pasuritė e tė korrupturve shqiptarė nė vendet e bankat e huaja do konfiskohen nge qeveritė perėndimore. Ēadra rezultoi njė pėrpjeke e kotė e tyre, madje po pėrshpejton aksionin nė fjalė, pasi tashmė ka ngritur edhe nervat e Perėndimit. Synuan tė "vėnė vetulla e po nxjerrin sytė".

Shikuar: 563  | 
Postuar më: 18-04-2017 | Ora: 13:07:42
Nė tė gjitha krizat politike shqiptare kėto 25 vite, dialogu mes palėve ėshtė sugjeruar, kėrkuar, iniciuar e ndėrmjetėsuar nga ndėrkombėtarėt. Pyetja tani ėshtė, pse nė "krizėn" e sotme tė huajt s'po kėrkojnė dialog mes palėve? Ēfarė ėshtė ndryshe sot? Sepse kjo e sotmja nuk ėshtė "krizė", por rezistencė e dėshpėruar e tė korruptuarve pėr tė penguar Vettingun, hapin e fundit tė Shqipėrisė nė BE. Pėr dialog sot pėllasin vetėm faktorėt e brendshėm, dhe kuptohet pse, qė tė ruajnė status-quonė.

Shikuar: 600  | 
Postuar më: 17-04-2017 | Ora: 21:04:43
Ashtu si ēadra, dhe PD (nė pėrgjithėsi), qė janė marrė peng e vėnė nė funksion tė Shkėlzen Berishės, pėr ta shpėtuar atė nga akuzat e rėnda tė dosjes CEZ, deri dhe pėr vrasje, nga ana tjetėr, ekzekutimin e kėsaj strategjie e ka marrė pėrsipėr Basha, dhe jo rastėsisht. Edhe ai ėshtė palė i tė pėrlyerve, prandaj, jo mėdyshje se do ketė njė Bashė tjetėr, veē kėtij destruktivit.

Shikuar: 621  | 
Postuar më: 16-04-2017 | Ora: 20:44:21
S'ėshtė baba Xhelal... Kush ta ka treguar kėtė pėrrallė, qė kundėrshtari politik ta fal pushtetin nė kapitalizėm? Nė ē'libėr e ke lexuar o pallė? Harrove si bėje ti, kur numėrove deri dhe votat e hedhura "gabim" kundėr Ramės mė 2011? Shko o djalė nė zgjedhje, se do harrohesh pėr tre ditė. Mos zhgėnje tė paktėn votuesit e tu, njėri prej tė cilėve mund tė isha edhe unė kėtė qershor, por kėshtu si i bėre punėt ti, vėshtirė se tė marr seriozisht.

Shikuar: 1324  | 
Postuar më: 10-04-2017 | Ora: 23:45:48
Mandati i qeverisė Rama mbyllet pas 5 muajsh, nė shtator, dhe kjo periudhė para zgjedhjeve, siē ndodh rėndom, do jetė e mbushur me inagurime tė shumta publike. Skenaristėt e qeverisė "teknike" Meta-Basha, duan tė pėrvetėsojnė (veē kabinetit) edhe punėn katėr vjeēare tė qeverisė Rama, dhe inagurimet pėrkatėse publike t'i propogandojnė si tė tyret. Sa teveqelė janė.

Shikuar: 731  | 
Postuar më: 10-04-2017 | Ora: 10:20:57
Nė kėtė kohė tė ēorbės ruso-muzhike Basha-Meta, tė ngushėllon fakti qė tė paktėn pushteti ekzekutiv po vepron institucionalisht, dhe nė kėtė aspekt, Rama ngjan me njė lider perėndimor, si nė pėrmbajtjen e mesazheve institucionale qė pėrcjell, ashtu dhe nė ruajtjen e gjakftohtėsisė politike nė komunikim. Duhet pranuar se edhe Presidenti i Republikės po vepron nė linjė institucionale.

Shikuar: 769  | 
Postuar më: 09-04-2017 | Ora: 11:16:46
PD u krijua nga Perestrojka ruse, dhe ėshtė njė parti qė gjithmonė ka anuar nga bota sllave. Sot nė krizėn e saj mė tė madhe (qe do e fundos, me ē'duket), nė kuadėr tė mbrojtjes sė tė korruptuarve, ajo ka hedhur tutje maskėn, dhe ėshtė reshtuar qartė e hapur me kampin qė drejtohet nga Rusia. PD nuk bindet nga Perėndimi, siē s'po bindet, megjithėse qeveritė e ambasadorėt aleatė perėndimorė ja kanė thėnė qartė, se, duhet tė kthehet nė Parlament e tė hyjė nė zgjedhje.

Shikuar: 857  | 
Postuar më: 08-04-2017 | Ora: 09:52:02
Mė 1993, kur Nano hyri nė burg, nuk ishte e qartė nga buronte forca e Metės, e djaloshit 24 vjeēar nga Ēorovoda, pa rreth familjar e shoqėror nė Tiranė, qė fill pas dėnimit tė Nanos u bė nėnkryetar i PS-sė, dhe praktikisht figura kryesore e saj. Kush e instaloi Metėn nė krye tė PS, dhe kush e bėri atė tė fuqishėm menjėherė?

Shikuar: 979  | 
Postuar më: 07-04-2017 | Ora: 20:45:13
Ēam-ēakėzi Idrizi, sa suporton ēadrėn e Putinit nė bulevard, pse nuk shkon tė ngrejė mijra ēadra pėrballė kufirit grek, mbushur me ēamė tė vėrtetė (jo me Mesilėn prej Radomire), qė gjithė bota tė marrė vesh genocidin grek kundėr shqiptarėve. Tė qėndrojnė aty me muaj, deri sa bota tė sensibilizohet me ēėshtjen ēame, dhe greku tė shtrėngohet t'i pranoj nė trojet e tyre tė lashta. Kjo ėshtė strategji e vėrtetė ēame, jo tė kamuflosh shėrbimin e fshehtė ndaj Kremlinit me demagogji ēame.

Shikuar: 818  | 
Postuar më: 06-04-2017 | Ora: 21:28:42
Fuckziu, nė kuadėr tė diaresė qė e ka zėnė nga goja, si nė emisionin e tij banal e mediokėr nė TV, shkruan se, duhet pranuar qė Meta ėshtė garantuesi i stabilitetit nė vend. Ēfarė ēfarė, idjot?! E sata herė ėshtė qė M(b)et(j)a largohet nga qeveria papritur, dhe lė vendin nė prag tė kolapsit, duke shkelur kontratėn sociale? Kėtė quan stabilitet ti o kokė shpullė? Njė herė e bėri me Nanon, pastaj me Berishėn para katėr vjetėsh nė prag tė zgjedhjeve, dhe tani me Ramėn para zgjedhjeve gjithashtu. Kjo ėshtė e treta e vėrteta, dhe kėtė rradhė do e hajė, keq.

Shikuar: 803  | 
Postuar më: 06-04-2017 | Ora: 12:17:18
Tė arrestohet Ilir Meta pėr Grusht Shteti. Tė shpallet gjendja e jashtėzakonshme. Skenari ėshtė edhe mė i shemtuar se njė grusht i zakonshėm shteti, bėn muuuu, sepse organizatorėt e tij duan tė pėrmbysin qeverinė legjitime qė tė manipulojnė zgjedhjet e 18 qershorit, pėr tė rrėzuar Vettingun. Ky ėshtė motivi i Grushtit tė Shtetit, dhe ky ėshtė absolutisht i papranueshėm pėr Shqipėrinė sot. Ėshtė rezistenca e tė korruptuarve, qė tashmė po pėrshkallėzojnė aksionet e tyre (me ndihmėn e mafias rajonale), pėr tė ruajtur status-quonė e krimit e korrupsionit nė Shqipėri.

Shikuar: 802  | 
Postuar më: 05-04-2017 | Ora: 12:32:33
Hero qė do shpėtosh demokracinė e kapitalizmin shqiptarė njė herė e pėrgjithmonė. Ėshtė shans qė kėto dy forca tė errėta tė establishmentit tė vjetėr destruktiv politik shqiptar kanė deklaruar qė s'do hynė nė zgjedhje. Tė dyja po luajnė bllofin, sepse ato (e shpurra pas tyre) s'jetojnė dot pa korrupsion, por ky moment duhet shfrytėzuar me shpejtėsi, pėr hirė tė demokracisė shqiptare, qoftė dhe me vendosjen e njė "diktature" afatshkurtėr nė vend. Mos u dorėzo!

Shikuar: 766  | 
Postuar më: 04-04-2017 | Ora: 15:44:13
Rroftė Vettingu qė po shporr plehrat nga rruga, i thonė kėsaj. Pas PD-sė sė skaduar, njė tjetėr zhgarravinė tani jashtė, organizmi mė banal politik nė Ballkan, LSI, po shpėrlahet nga skena politike shqiptare. Tė korruptuarit e maskarenjtė po dorėzohen mė nė fund. Sinqerisht uroj qė brezi i shqiptarėve (tashmė i plakur) qė rrėzoi diktaturėn komuniste, si dhe fėmijėt e tyre pa tė ardhme, tė arrijnė tė shijojnė frutet e demokracisė sė vėrtetė mė nė fund, qė deri mė sot po mbaheshin peng nga "bajlozėt e zinjė" te mafias sė fqinjėve.

Shikuar: 698  | 
Postuar më: 03-04-2017 | Ora: 19:39:34
PD po bie se skadoi sistemi i vjetėr. E njėjta gjė ka ndodhur edhe nė vende tė tjera, deri nė Italinė e viteve '90, kur u zhdukėn nga harta elektorale partitė demokristiane e socialiste, sepse u up-grade sistemi i drejtėsisė nė Itali, si tek ne tani. PD s'mund tė jetoj me Drejtėsinė e Re, prandaj po bie, jo alarm pėr kėtė, as panik, ėshtė evolucioni normal i demokracisė shqiptare, ėshtė njė up-grade i domozdoshėm (requirement), pėr tė kaluar nė fazėn tjetėr.

Shikuar: 689  | 
Postuar më: 02-04-2017 | Ora: 22:59:32
Duket se ēadra do ketė impakt tė gjatė nė marrėdhėniet PD - LSI, edhe pas mbylljes sė saj, pasi ēadra nė vetvete kėtė pati synim, joshjen e LSI-sė, pavaresisht se u kamuflua me demagogji tjetėr. Ēadra tashmė ka krijuar jo pak nerv nė njė pjesė tė elektoratit shqiptar, gjė qė do pasqyrohet emocionalisht nė votimet e 18 qershorit, nė dy skenarė tė mundshėm, me ose pa PD-nė pjesmarrėse.

Shikuar: 648  | 
Postuar më: 01-04-2017 | Ora: 20:14:27
Ndėrsa ēadra bėri 40 ditė, "rahmet pastė", duket s'e s'do jetė e largėt dita kur kjo do thuhet pėr Bashėn vetė. Ajo ēadėr i intereson mė shumė Ramės se Bashės, kjo ėshtė evidente tashmė. Qė kur ēadra mbiu nė bulevard, Rama vetėm i ka forcuar pozitat e brendshme e ndėrkombėtare, dhe e kundėrta, Luli(a) po vyshket, po kontradikton tė gjithė, veē rusėve.

Shikuar: 690  |