Rama po e menaxhon situatėn si lider perėndimor
Postuar më: 10-04-2017 | Ora: 10:20:57

Nga Vėzhguesi

Nė kėtė kohė tė ēorbės ruso-muzhike Basha-Meta, tė ngushėllon fakti qė tė paktėn pushteti ekzekutiv po vepron institucionalisht, dhe nė kėtė aspekt, Rama ngjan me njė lider perėndimor, si nė pėrmbajtjen e mesazheve institucionale qė pėrcjell, ashtu dhe nė ruajtjen e gjakftohtėsisė politike nė komunikim. Duhet pranuar se edhe Presidenti i Republikės po vepron nė linjė institucionale.

20170405-rama_e.jpg
Sa pėr tė tjerėt, vaj me det, ēfarė katundarie ballkanike. Deri edhe kryetari i pushtetit legjislativ, tė besohet, totalisht palė me rrugėn, njė taleban fanatik kundėr Kushtetutės e legjislacionit shqiptar, tė cilat janė miratuar e votuar pikėrisht nga pushteti legjislativ qe ai drejton. Amoralitet qė meriton tė ndėshkohet me ligj.

Ėshtė grotesk gjithashtu pasioni pervert qė tregojnė pėr tė pėrmbysur qeverinė legjitime, njė lloj kėnaqėsie biologjike, si bagėtitė nė livadh. Edhe Ben (B)leshi, qė thotė se ėshtė lindur e ritur mes librave (bolshevikė), nxorri penisin nė mes tė Parlamentit e filloi tė masturbohet para kamerave, 2 minuta ohooo - harron se ka edhe oboboo (votuesit shikojnė).

Qetėsohuni bajga, mėsohuni me kapitalizmin, ku qeveritė lindin e rrėzohen vetėm nga zgjedhjet. U ka ngecur mentaliteti nė vitin 1913. Shqiptarėt sot dhe aleatėt e tyre janė pėr kutitė e votimit, dhe ky destinim nuk ndryshon mė nė Shqipėri. Mos i bini kot murit me kokė, se do thyeni kafkat boshe. Bole.

Më: 10-04-2017 | Ora: 10:20:57 | Shikuar: 775 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »