Basha krijon lėvizjen KURVA (Korruptuarit United Rezistojnė Vettingun nė Albania)
Postuar më: 27-02-2017 | Ora: 21:49:07

Nga Vėzhguesi

Pavarėsisht se tingėllon me profesionin mė tė vjetėr nė botė, Basha e quan lėvizje tė re politike. KURVA (Korruptuarit United Rezistojnė Vettingun nė Albania) ėshtė njė pėrshkrim korrekt i asaj qė Basha - Meta po pėrpiqen tė bėjnė de facto. Jetojmė nė njė kohė me aq info, saqė vėshtirė se ky brez i sotėm shqiptarėsh do gėlltisė MAGA-n. Edhe bufi e kupton qė ēadra nė bulevard ėshtė njė rezistencė e drejtėpėrdrejtė, flakė-pėr-flakė, e Vettingut, bėn muuuuu e meeee.

20170227-kurva.jpg
Kaq tė fuqishėm janė tė korruptuarit nė Shqipėri, saqė po djegin Beshėn e shkretė ditėn pėr diell. E kanė nxjerrė nė bulevard, i thonė ri aty si qen, vdis nė ēadėr, deri sa tė bllokosh Vettingun. Fatkeqėsisht ėshtė e njėjta fabul kurbanizimi mbi tė cilėn funksionon Mafia e Cosa Nostra.

Imagjinoni faktin, jemi vetėm njė muaj para fillimit tė fushatės elektorale, por Mafia e tė korruptuarve as qė do t'ja dijė se Bashėn po e ēon pėr dhjamė qeni (ne disfatė elektrorale) me ēadrėn qė i ka afruar. Basha ėshtė viktima i vetėm i kėsaj historie, jo dyshime pėr kėtė. Jo thjesht pėr faktin se ēadra do kolapset pa rezultat, por mbi tė gjitha, se, ai tashmė e identifikoi veten me tė korruptuarit. Basha nėnkuptoi shumė qartė se ai dhe krahu i tij nė PD janė mbrojtėsit e zėdhėnėsit e tė korruptuarve nė Shqipėri, dhe kėta tė fundit financuesit e vėrtetė tė PD-s. Trishtuese.

Më: 27-02-2017 | Ora: 21:49:07 | Shikuar: 867 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »