Ēadra tė qėndroj sa mė gjatė, tė vuajnė, tė tresin dhjamin tė korruptuarit
Postuar më: 04-03-2017 | Ora: 13:16:25

Nga Vėzhguesi

Motoja e ēadrės ėshtė: "Tė korruptuar hajde mblidhuni kėtu-kėtu, nėn ēadrėn e korrupsionit".
Tani ėshtė evidente se PD s'do tė bashkėpunoj pėr Vettingun, ėshtė vėnė nė mbrojtje tė korruptuarve, dhe Vettingu ndoshta do kompletohet pas zgjedhjeve tė qershorit, nė parlamentin post-18 qershor. Kjo do tė thotė se fushata elektorale e zgjedhjeve tė kėtij viti do fokusohet 100% te Vettingu, do jetė njė ndeshje e ashpėr mes tė ndershmėve e tė korruptuarve.

Financuesit dhe organizatorėt e ēadrės janė shpurra e tė korruptuarve, tė cilėt sollėn rėnien mė spektakolare tė njė qeverie tė PD-s nė zgjedhjet e 2013-s, mė e madhja qė nga kolapsja e firmave piramidale tė '97-s.

Nė ēadėr mungon vetėm i "penduari" Ilir Meta pėr tė kompletuar grupin e tė korruptuarve shqiptarė, si grupi mė gjigand i tė ndoturve tė njė vendi tė vogėl nė Europėn Lindore. Ēadra ėshtė "shpella" e tė korruptuarve, rezistenca e tyre, perpjekja e tyre pėr t'u mos u dorėzuar. Uroj tė qėndrojnė sa mė gjatė nė tė, qė tė vuajnė, qoftė dhe shpirtėrisht nė distancė, sepse fizikisht nė tė po vuajnė militantėt "mish-pėr-top".

Platforma elektorale e zgjedhjeve tė 18 qershorit do jetė e thjeshtė nga aspakti politik, njė lloj referendumi, pro' - kundėr Vettingut, por nėse "pro" bie, do ketė kolapsje tė demokracisė sė brishtė shqiptare, dhe devijim thelbėsor kursi tė Shqipėrisė drejt "nėnės" sė korrupsionit botėrorė, Rusisė e Putinit.

Më: 04-03-2017 | Ora: 13:16:25 | Shikuar: 789 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »