Lulzi Basha(r), tė dogjėn!
Postuar më: 06-03-2017 | Ora: 20:46:18

Nga Vėzhguesi

Megjithėse nė pamje tė parė duket se tė dogjėn pėr Vettingun, pėrsėri mbetet e paqartė kush tė dogji, dhe nėse me tė vėrtetė tė dogjėn ekzaktėsisht pėr Vettingun?! Fakti qė ti etiketove "bullshit" (bajgė) pėrfaqėsuesen e BE-sė, Federica Mogherin, gjatė vizitės sė saj nė Tiranė, e bėn mė tė komplikuar konkluzionin, sepse tashmė nuk kuptohet nėse tė bėnė kurban pėr Vettingun, apo pėr BE-n, pėr tė devijuar rrugėn e Shqipėrisė drejt Unionit. Pyetja tani ėshtė kush janė ata qė tė dogjėn?

20170306-lulzim.jpg
Jo rastėsisht shtova (r) nė fund tė mbiemrit tėnd, sepse shndėrohet nė Bashar, si Bashari i "famshėm" i Sirisė, njė kukull tjetėr e super-konsumuar, ose, e thėnė ndryshe, megjithėse ai mbahet nė kėmbė nga Rusia, ėshtė njė kartė e djegur pėr Perėndimin. Fatkeqėsisht kėshtu dukesh dhe ti sot Lul-zi Basha(r), nje kukull e telekomanduar ndoshta e Rusisė, dhe njė kartė e djegur pėr Perėndimin.

De facto, Reforma nė Drejtėsi e shkėput Shqipėrinė nga shtegu "as mish as peshk" i detitashėm, dhe e fut nė shtegun e vendeve moderne tė BE-s. Kjo natyrisht nuk i pėlqen as Rusisė (pėrveē tė korruptuarve shqiptarė), e cila ka hedhur miliarda tė blejė liderėt lokal ballkanik, qė "fuēinė e barutit" ta mbajė tė tillė ndaj Europės.

A tė dogji Rusia o Lul-zi? Ēadra jote kundėr Vettingut, BE-s, SHBA-s, dhe paralel me zhvillimet anti-shqiptare nė Maqedoni, duket kėshtu! Gjithsesi, kushdo qofshin ata qė tė bėn dalje, mish pėr top pėr interesat e tyre antishqiptare, ti tregove se je (paske "qenė") njė vegėl pa integritet nė duart e tyre! Bullshit!

Më: 06-03-2017 | Ora: 20:46:18 | Shikuar: 777 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »