Basha shejtan i madh, sabotoi Vettingun, do dhe qeverinė pa zgjedhje
Postuar më: 09-03-2017 | Ora: 22:29:02

Nga Vėzhguesi

Ėshtė e pabesueshme qė dikush nga politika shqiptare tė kėrkoj kaq hapur "qiqra nė hell" mė 2017. Basha i mendon shqipot naivė si 25 vjet para, por po evidentohet tjetėr gjė, ai rezulton i vetmi idiot ne 3D i mbetur atje. Sot nuk jemi nė vitin 1991, qė tė bėjmė qeveri teknike pėr zgjedhje! - Kush ja shtin kėto trurė gomari(t)? De facto, kėtė vit ėshtė pėrvjetori i 20-t i '97-s, dhe kjo dihet ē'do tė thotė pėr politikėn shqiptare, dhe veēanėrisht pėr PD-n.

20170309-idjoti.jpg
Pasi bllokoi Vettingun, zotėria ka kurajon tė kėrkoj edhe qeverinė! Jo more (mole). Si ėshtė e mundur ka koqe tė tillė akoma, sinqerisht? Do tė rrėnoj njėkohėsisht dy gjėra madhore, ditėn pėr diell (sikur vetėm ai ėshtė nė planet, tė tjerėt hanė bar), tė sabotoj Reformėn nė Drejtėsi, dhe tė rrėzoj njė qeveri tė ardhur nė pushtet me zgjedhje tė lira! Kjo nuk ėshtė thjesht antikushtetuese, ėshtė bolshevizėm, nga bole-sheviku kopje i sh. Enver, Lul-ziu.

Zgjedhjet e 2013-s rezultuan korrekte, kėshtu u vlerėsuan edhe nga faktori ndėrkombėtarė. Pse atėhere qeveri teknike pėr zgjedhjet e 2017-s kur standarti i kaluar ka qenė OK? Edhe bytha e palarė e Bashės do tė tallet tani me Shqipėrinė? E kush? Njė hiē pa personalitet e integritet, njė zero me xhufkė.

PD humbi vjet nė shtator zgjedhjet lokale nė Dibėr, nė pjesėn historikisht mė pro-PD-s. Humbi thellė. Ishte totalisht faji i Bashės. Fushata qė bėri nė Dibėr ishte skandaloze, e mefshėt, pa ide, pa mendim, thjesht lojė bajate fjalėsh, lloqe e muhabete kalamajsh, sikur tė ishte akoma nė gjimnaz, dhe po ja lypte shoqes sė klasės... Dibranėt e panė qė ishte "shtati pyll e mendja fyll", dhe e bėn dalje.

Tani zotėria, meqenėse ėshtė i paaftė tė marrė pushtetin me mjete demokratike, thotė qė s'do hyj nė zgjedhje! OK, e hajrit qoftė, mė mirė prishet! Uroj qė kėshtu tė bėjnė edhe partitė e tjera, qė shqipot tė krijojnė mė nė fund partitė e vėrteta.

Më: 09-03-2017 | Ora: 22:29:02 | Shikuar: 808 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »