Tahiri ishte i vetmi qė po punonte.... Punė Shqipėrie i thonė kėsaj
Postuar më: 11-03-2017 | Ora: 18:19:55

Nga Vėzhguesi

Kėto 4 vjet i vetmi sektor qė ka patur pėrmirėsim tė dukshėm ka qenė rendi e qetėsia publike. Kėtė periudhė, nga 2013, s'pati ndonjė investim publik mbresėlėnės nė infrastrukturė, sepse qeveria e mėparshme s'la asnjė qindarkė ne arken e shtetit, pėrkundrazi, la njė mal me borxhe tė huaja. Qeveria Rama tregoi koherencė e zgjuarsi qė u fokusua nė rend, e nė zbatimin e ligjit, sepse arriti tė thithė financime e teknikė tė huaj pėr kėtė fushė.

Tahirin e shkretė e hoqi Meta, jo ēadra. Kjo e fundit shėrbeu si mjet i Metės (siē PD nga 2009 ka qenė) pėr tė shtuar presionin ndaj qeverisė. Meta synon pėrsėri tė bėjė blerje masive votash nė zgjedhjet e qershorit, pėr tė "fituar" (siē ka "fituar" kėto vite), dhe nėn Tahirin kishte vėshtirėsi, me ē'duket.

Si mund tė shkarkohet Ministri i Brendshėm kur vetėm disa ditė para zbuloi grabitjen mė spektakolare nė vend, disa milionshe tė Rinasit? Supozohej tė dekorohej..., nejse, punė Shqipėrie!

Ditėn qe ēadra u ngrit nė bulevard, u ankorua nė portin e Sarandės nje vapor i madh turistėsh (Cruise) me 10 mijė turistė nė bord, shumica amerikanė. Ėshtė pikėrisht standarti i pėlqyeshėm i rendit qė aktualisht Shqipėria ka qė sjell dyndje turistėsh perendimor nė vend.

Nivelin shembullorė tė rendit e konstatova vetė gjatė vizitės disa mujore (verė-vjeshtė) nė Shqipėri. Sot Shqipėria ka nivel perėndimor rendi e qetėsie publike. E kam vizituar Shqipėrinė edhe kur kryeministėr ishte Berisha, por as nė Tiranė nuk ishe i sigurtė.

Më: 11-03-2017 | Ora: 18:19:55 | Shikuar: 852 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »