Ēadra e Bashės si gruaja e Bashės, e shkėputur nga realiteti shqiptar
Postuar më: 13-03-2017 | Ora: 21:46:14

Nga Vėzhguesi

Basha s'mban dot gruan nė Shqipėri, jo tė mbaj qeveri nė Shqipėri. Edhe ēadra nė kėtė linjė ishte, e shkėputur nga realiteti shqiptar, e huaj, e pakuptueshme, prandaj dhe u injorua. Ēadra ishte njė tjetėr budallėk origjinal i botės politike shqiptare, qė tė bėn tė nxjerrėsh zorrėt kur mendon se ē'politikan kokėtrashė ka ai vend. Sot ēadra ėshtė katandisur nė ēadėr ahengu, as mė pak as mė shumė, si njė ēadėr e zakonshme romėsh.

20170313-koke.jpg
Njė natė po shikoja njė video direkte nga ēadra nė fb, ishte rreth orės 4:00 tė mėngjesit me orėn e Shqipėrisė, kėtu pėrtej Atlantikut 22:00. Ishin a s'ishin 20 veta nė ēadėr. Vajza qė bėnte videon ishte e vetmja femėr, dhe meqenėse ishte shumė vonė, bisedat mes saj dhe njė grupi djemsh (qė i "vardiseshin") ishin fare tė pa "censuruara"... Basha, thashė me vete, as njė vajzė brenda ēadrės s'garanton dot, jo mė "atė" jashtė vendit.

Pyetja e parė qė mė erdhi nė mendje ishte: Pėrse qeveria e le atė ēadėr nė mes tė Tiranės, prej kaq javėsh, me 20 "protestues" brenda? Asnjė qeveri nė planet s'do lejonte njė gjė tė tille pa sens (Berisha do e grinte me "kallash"), sepse sė pari njė qeveri supozohet tė garantoj mbarėvajtjen normale tė shumicės, dhe ajo ēadėr, me 20 njerėz nėn "viagra", ka bllokuar rrugėn pėr qindramijė qytetarėt e Tiranės , mė e pakta.

Duket se ka njė pėrgjigje pėr kėtė. Ndoshta ēadra i intereson mė shumė qeverisė se opozitės. Njė ēadėr e tillė idjote pasqyron nivelin alarmues tė naivitetit tė Bashės. Basha supozohej tė ishte i sofistikuar nė politikė, sepse ėshtė shkolluar nė Perėndim, dhe pėrbėn gjeneratėn e dytė politike nė krye tė PD-s. Por, nė vend tė bėnte kėshtu, ai u rikthye tek politika primitive e viteve '90, me ulėrima, pėllitje, kėrcėnime, tė vjella e orgazėm, pa asnjė lloj mendimi e strategjie tė kohės. Zhgėnjyese!

Më: 13-03-2017 | Ora: 21:46:14 | Shikuar: 846 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »