''Republika e Re'' e Bashės ėshtė ''Nusėrimi i Ri'' i Berishės
Postuar më: 14-03-2017 | Ora: 21:19:44

Nga Vėzhguesi

Situata bėhet groteske sepse pėrpiqen tė ngjajnė me lėvizjet aktuale populiste nė Perėndim, kur tė gjithė e dinė se ato lėvizje janė kundėr emigrantėve e myslimanėve. Shqipėria s'ka gjėkundi ato probleme, pėrkundrazi, ėshtė vendi qė nuk shkeli njė kėmbė emigranti, megjithėse siranėt kaluan me tufa pranė kufijve tė saj. Dėshira e Bashės pėr t'u lidhur me Rusinė, pėr tė imituar populistėt perėndimor, nė versionin shqiptar quhet tradhėti kombėtare.

20170314-gishtak.jpg
E ashtuquajtura "Republikė e Re" e Bashės ėshtė tentativa e Berishės pėr tė nusėruar pėr tė 10 herė me shtetin shqiptar, edhe bufi (militantėt e PD) e kuptojnė kėtė. Prandaj ata qėndrojnė natė e ditė nė ēadėr, sepse shpresojnė nė rikthimin e Berishės, se pėr Bashėn s'do rinin asnjė natė. Militantėt janė si zvarranikėt, kanė instikt, dhe tashmė e kanė nuhatur se Basha s'ėshtė pėr atė punė.

Basha i "shkretė" duket si shumė "gay" pėr egėrsinė e ashpėrsinė qė i kėrkohet. Fytyra e tij s'ėshtė bėrė pėr fjalime me ton e egėrsi. Basha shpėrfytyrohet kur ulėret, i fryhet koka si tollumbac, dhe faqet i bėhen si prapanicė. Qė nė trup, pamje e ecje, Basha ngjan me ato qė kanė kapėrcyer Ylberin. Ndoshta pėr kėtė ai preferohet nga Berisha, sepse nuk deklarohet publikisht ēfarė nė tė vėrtetė ėshtė, ka njė "cen" (s'ka integritet), dhe njė individ i tillė lehtėsisht vihet nė shėrbim...
(Kur gruaja e Bashės ėshtė nė Hollandė, si funksionon ai biologjikisht? Basha ėshtė shumė i ri pėr ti vėnė "tapė" penisit"! Apo ka ndonjė dashnore, apo masturbohet, apo...)

Më: 14-03-2017 | Ora: 21:19:44 | Shikuar: 800 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »