Lulzim, kauza jote quhet bolshevizėm (i pa votuar do pushtetin)
Postuar më: 16-03-2017 | Ora: 22:00:18

Nga Vėzhguesi

Basha akuzohet pėr vrasjet e 21 janarit, akuzohet pėr vjedhje masive fondesh nė Rrugėn e Kombit, akuzohet pėr tradhėti tė lartė kombėtare (firmosjen e shitjes sė detit shqiptarė Greqisė), akuzohet pėr trafikim informacioni tė luftėtarėve tė UĒK-s, akuzohet pėr marrjen e Bashkisė sė Tiranės me vota tė manipuluara (tė ashtuquajturat vota tė hedhura gabim qė vetė i futi)...

20170316-basha_k.jpg
Basha ėshtė i mbytur deri nė grykė me skandale, ėshtė figura politike mė negative sot nė Europė qė kėrkon pushtet, mė i papėrshtatshmi pėr kryetar tė PD-s, dhe absolutisht kandidatura mė e keqe e mundshme pėr kryeminsitėr tė Shqipėrisė.

Basha s'kupton faktin se ėshtė politikani me biografinė mė bėrnut tė mundshme, dhe rruga e tij e forcės pėr tė marrė pushtetin, siē po vepron, ėshtė vetėvrasje e sigurtė politike. Basha mund tė shkonte drejt pushtetit vetėm me filozofi e fushatė elektorale ndryshe, me bashkėpunim, kooperim, strategji tė hapur, mendim, tolerancė, nxitės i reformave, dhe anėtarėsimit nė BE.

Nė njė takim (drekė, siē e quajti) me 7 ambasadorė nė Tiranė, tė enjten, Basha tha se kauza e tij do triumfoj, por natyrisht askush nga ambasadorėt s'e kupton kauzėn e Bashės, qė ėshtė bolshevizėm i pastėr (kėrkon pushtet pa zgjedhje). Nė disa shkrime tė vjetra pata sugjeruar koalicion qeveritar Rama-Basha, pa Metėn, qė Shqipėria tė pėrmbyllte shpejt kushtet e BE-sė pėr anėtarėsim, por tani ėshtė evidente se Basha do vetėm pushtet personal (pėr tė e Berishėn), qeveri teknike vetėm pėr tė shkuar nė zgjedhje, jo koalicion qeveritar pėr tė bėrė Reformėn nė Drejtėsi, jo qeveri tė pėrbashkėt pėr tė pėrmbushur kushtet pėr anėtarėsim nė BE. Banalitet.

Më: 16-03-2017 | Ora: 22:00:18 | Shikuar: 909 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »