Basha futi kuksianin Flamur Noka tė rrihte dibranėt
Postuar më: 20-04-2017 | Ora: 10:54:53

Nga Vėzhguesi

Nė zgjedhjet lokale nė Dibėr, vjet, banda kuksianėsh tė udhėhequra nga Flamur Noka, rrahėn nė masė dibranėt e fushės sė Maqellarės, t'i shtrėngonin tė votonin kandidatin demokrat pėr kryebashkiak tė Dibrės. Situata ishte mėse poshtėruese pėr dibranėt, qė, tė rriheshin e keqtrajtoheshin nga kukesianėt nė vendin e vet, sepse si dy rrethe fqinje, tė dy palėt kanė probleme krenarie.

20170420-karrige.jpg
Basha shkoi nė Dibėr e tha se ishte dibran me origjinė, nga fshati Shimēan, por ua futi atyre prapa krahėve. Kjo ishte njė nga arėsyet pse dibranėt votuan nė masė kundėr PD-sė nė zgjedhjet lokale tė shtatorit vjet, sepse u poshtėruan si kurrė mė parė nga kuksianėt e Nokės, tė nxitur nga Basha.

Pjesa e Dibrės sė Poshtme, siē njihet sot Dibra e ndarė (nė tre pjesė tani - njė herė e ndanė serbėt mė 1913, pastaj Berisha mė 1994), njihet si njė bastion fanatik i demokratėve, por sjellja e pabesė e delirante e Bashės bėri qė ata tė votonin tė majtėt.

Basha tha nė Dibėr se gjyshi i tij ishte larguar nga Shimēani pėr gjakmarrje, por s'ėshtė ashtu. Sipas disa burimeve vendore, fisi i Bashės ėshtė dėbuar nga Dibra, pėr arėsye tė paqarta, ndoshta dhe pėr vepra tė turpshme, siē parashikonte kanuni nė atė kohė. Basha ėshtė nip nga fshati Vleshė i Dibrės, nė fisin e Bashkim Gazidedes.

PS: Edhe nė Kavajė, me bandat e kuksianėve tė Nokes do shtrėngoj (me dru) Basha kavajsit tė mos dalin nė zgjedhjet lokale tė 7 majit?

Më: 20-04-2017 | Ora: 10:54:53 | Shikuar: 625 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »