Ēadra, ēadra (ujku, ujku), po ēakalli u bė President
Postuar më: 02-05-2017 | Ora: 13:32:40

Nga Vėzhguesi

E ē'rėndesi ka tani ēadra, le tė rijė, madje tė ngrihen edhe ēadra tė tjera, tė bėhemi si gabelėt, se tė tillė shtet po bėjmė. Instalimi i kripto-kleptokratit Ilir Meta president ndryshon 100% filozofinė e vendit. Meta president sjell garanci e qetėsi pėr tė korruptuarit e tė gjitha ngjyrave (qė u trazuan "padrejtėsisht" nga Vettingu). Garanci pėr pronat, vilat e paratė e tyre tė paligjshme. Qė sot Shqipėria ėshtė zyrtarisht vendi ku korrupsioni ėshtė legalizuar, dhe Vettingu ėshtė thjesht njė gėnjeshtėr, mashtrim, fasadė, hoax...

"Mirėsevini nė Republikėn e tė Korruptuarve" - ky mbishkrim duhet tė jetė nė tabelat e mirėseardhjes nė hyrjet kufitare nė Shqipėri, nga Rinasi nė Durrės, Morinė, Kakavijė, Hani Hotit... Shqptarėt e ndershėm, nėse dikush ka mbetur atje, s'kanė shans mė tė mirė tė kėrkojnė strehim politik jasht. "Ēakalli" president ėshtė prova e gjallė, dokumenti me 1000 firma e vula i persekutimit (rrjepjes) sė tyre.

Mero BOZA s'lexohet mė, i bie fyllit nė njė vrimė, ēadra, Berisha, Basha. Ē'revansh tė gjatė paska patur, sa u bėnė, 10 vjet (ē'psikopat). Njė gjė s'shkruan pėr "ēakallin" preseident. Por, edhe pjesė tė tjera tė medias shqiptare funksionojnė ashtu, non-stop merren me ēadrėn, ndėrkohė qė vendi rrėshqiti zyrtarisht nė humnerė. Sot Shqipėria s'ėshtė gjė tjetėr, veēse njė kleptokraci, vendi ku tafmaja e lakmija e zyrtarėve publikė pėr para nėn-dorė mbrohet me ligj. Ē"fatkeqėsi kombėtare.

Më: 02-05-2017 | Ora: 13:32:40 | Shikuar: 620 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »