Kujdes, on-line fake news nė Shqipėri drejtohet nga Janullatus!
Postuar më: 04-05-2017 | Ora: 11:04:04

Nga Vėzhguesi

Ka disa faqe "shqip" on-line qė agresivisht pėrhapin fake news, dhe megjithėse nė pamje tė parė duken si site "jetime", de facto menaxhohen nėn-rrogoz nga mbėshtetės fanatik tė kishės sė Janullatusit. Interesant ėshtė fakti qė ato suportojnė verbėrisht Ramėn!!! Nuk ėshtė e qartė, strategji pėr ta identifikuar Ramėn me grekėt, si kusht pėr ta dėmtuar, apo Rama me tė vėrtetė suportohet nė prapaskenė nga Janullatus?!

20161210-haker.jpg
Po sjellim kėtė vėzhgim nė vėmendjen tuaj, sepse prej disa kohėsh edhe faqja jonė ėshtė vėnė nė goditjen e tyre. Shkrimet tona vidhen, pėrpunohen prej tyre, i vihen autorė tė tjerė, dhe publikohen nė kuadėr tė linjės sė mėsipėrme. Ne denononcojmė publikisht kėtė praktikė pirateske tė hakerave tė Janullės, dhe vėmė nė dijeni lexuesit tanė, se nėse shkrimet e Gazetės Kritika shikohen nė faqe tė tilla (si Pamflet.com - domein regjistruar direkt nė emėr tė Janullatusit), ato janė vjedhur e publikuar pa lejen tonė.

Interesant ėshtė gjithashtu, qė materialet e Mero Bazes dhe Temės zėnė vendin kryesor nė publikimet e tyre. Ēfarė e lidh Mero BOZĖN me ta? Ēfarė e lidh Bazen me njerėzit e Janullatusit nė Tiranė??? Njė implikim i komplikuar qė zbardh shumė. Nė shkrime tė tjera tonat do pėrpiqemi tė ndriēojmė kėtė linjė.

Më: 04-05-2017 | Ora: 11:04:04 | Shikuar: 708 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »