''Re(n)publika e Re'' e Bashės ren-publikun (nė vend tė CV-sė)
Postuar më: 09-05-2017 | Ora: 00:08:03

Nga Vėzhguesi

Asnjė politikan nė Shqipėri s'ka qenė Ministėr Transporti, Ministėr i Brendshėm e Ministėr i Jashtėm brenda njė mandati qeverisės, si Basha. Basha ka qėndruar nė pushtet mė shumė se ēdo rival i tij. Pėr ēfarė republike tė "Re" e ka fjalėn zotėria, apo hajde futja muhabetit, "Re(n)publika" (ren-publikun) - njė format alla-shqiptar i fake-news tė Kremlinit nė Tiranė?!

20170509-krahu.jpg
Sado make-up tė bėj Basha nė ēadėr me "Ren-publikun", ai gjithmonė e mė shumė shėmbėllen me atė prostitutėn plakė qė s'ka make-up t'i fsheh tė kaluarėn e errėt.

Basha vodhi miliona dollarė (jo lekė) si Ministėr Transporti, gjatė ndėrtimit tė sė ashtuquajturės "Rrugė e Kombit", rrugė qė sot ka mbetur sakat, e papėrfunduar, pėr shkak tė tafmasė e lakmisė sė Bashės pėr paranė publike.

Basha vrau mė 21 janar si Ministėr i Brendshėm, nė bulevardin kryesor tė Tiranės, qė nuk ishte gjakosur as nė Luftėn e II Botėrore.
Basha e bėri Lazaratin kartelė kriminale droge kur ishte nė krye tė Ministrisė sė Brendėshme, kur pėr herė tė parė, falė Bashės, valixhet me para tė trafikantėve tė drogės filluan tė shkojnė nė zyrat e qeverisė.

Basha shiti detin shqiptar tek grekėt, si Ministėr i Jashtėm, gjė qė s'e kishte bėrė as Esat Pasha, as Ahmet Zogu, as gjermani e italiani, as Enver Hoxha e Ramiz Alia, as Janullatos...

Dhe e fundit fare nga bėmat (gjėmat) e tij, Basha ngriti njė ēadėr nė bulevard, dhe ēfarė bėri, polli super-gangsterin Ilir Meta president....

Basha mund tė pretendoj tė jetė gjithēka, por kurrė njė GJE e RE nė politikėn shqiptare. Basha ėshtė figura mė e vjetėruar, mė e skaduar, mė e dėshtuar, mė e degjeneruar, mė e kompromentuar, mė skandaloze, nė historinė e Shqipėrisė, dhe ai e di fort mirė kėtė, prandaj e mban familjen nė Hollandė, t'ja mbathė nė momentin e parė, kur shqipot t'i turren njė ditė.

Nuk mbulohet Dielli me ēadėr, o Basha(r).

Shqipėria ka nevojė urgjente pėr lėvizje e njerėz tė rinjė nė politikėn e saj kėnetė, por jo nga establlishmenti i kalbur i tipit Basha, qė nga 10 vjet vodhi, vrau, tradhėtoi, e sot po synon luftėn civil nė popullin e "vet". Shporru ters nga vendi im... Bullshit.

Më: 09-05-2017 | Ora: 00:08:03 | Shikuar: 835 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »