Njė fushatė shumė e ndritur pėr kėtė vend tė uritur
Postuar më: 09-06-2017 | Ora: 08:27:02

Nga Vėzhguesi

Imitojnė fushatat perėndimore pėr nga shkėlqimi, por harrojnė se nė Perėndim nuk ka defterė me lista buke nėpėr dyqane (shitėsit po bėjnė rafte bibliotekash me kėta defterė). Nė kėtė aspekt, duket se LSI ka njė farė tė "drejte" qė fokusohet te thasėt e miellit e tė groshės, sepse fjalimet me premtime bosh e posterat me bojra s'ia mbushin barkun elektoratit tė uritur.

20170609-shtyllat.jpg
Edhe mua pothuajse mė futėn nė listat e bukės, kur shitėsja, qė mė ngatėrroi me njė nga tė listės, me ē'duket, mė mori paratė e s'mė jipte bukėn. U shtrėngova t'i nxjerr kartėn e identitetit qė tė bindej.

Gjithsesi, disa biznesmenė janė tolerant nė kėtė aspekt. Nė njė bar, ndėrsa s'po gjeja tė vogla nė xhep tė paguaja njė birrė, kamarieri mė tha s'ka gjė, silli kur tė marrėsh rrogėn, dhe nxorri defterin tė mė shėnonte emrin...

Por, ja vjen darka dhe shikon nė TV fushatėn qė "ndrit". Qesharake! Njė gjė s'kuptoj, dakort PS nė pushtet bėn "spektakėl", pėr t'i bėrė reklamė qeverisjes sė vet, po PD pse bėn tė tillė fushatė gjithashtu? PD sapo doli nga ēadra, ku propogandoi anė e mbanė botės tė ashtuquajturėn mizerje shqiptare! Opozita duhet tė bėjė fushatė me roba me "arna", e me tenxhere gjelle e buke, nė pėrputhje me linjėn e ēadrės qė pėr katėr muaj na ēau kokėn, apo, "kalova lumin tė dhjefsha ēadrėn" tani. Nejse, ēfarė opozite ėshtė PD sot? Ministritė kryesore nė qeveri i ka PD, Nishanin gjithashtu, SHISH po... Aktualisht mė pakicė ėshtė PS nė pushtet...

Më: 09-06-2017 | Ora: 08:27:02 | Shikuar: 549 |  


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it

« ParaTjetra »