Arkiva per: June 2017

Votoni shqiptarė masivisht, kėto zgjedhje mbyllin tranzicionin 25 vjeēar

Eshtė e djelė, ėshtė shumė nxehtė, njė ditė ideale plazhi..., por kėtė 25 qershor definitivisht duhet t'i thoni JO joshjeve tė tilla (apo sirenave tip Kokėdhima qė bėjnė thirrje pėr bojkot pėr tė ruajtur status-quonė e mizerjes), dhe tė fokusoheni 100% tek votimet, sepse kjo ditė, kėtė rradhė, mbyll tranzicionin e stėrzgjatur politik shqiptar, konsolidon pėrfundimisht demokracinė tonė.

Voto LSI nėse do njė 21 janar tjetėr e njė ēadėr tjetėr

LSI dėshtoi qė mė 21 janar tė jetė njė faktor qė garanton stabilitetin qeverisės, megjithėse ajo s'resht sė dedikuari vetes kėtė rol tė pavėrtetė. Dy evenimente, qė patėn impakt tė gjėrė negativ ndėrkombėtarė pėr Shqipėrinė, 21 janari e ēadra, tregojnė se LSI s'ėshtė e aftė tė prodhoj apo garantoj stabilitet qeverisės nė vend, pėrkundrazi, ajo i krijoi ato ngajrje de facto.