Kritika Letërsi

Prozë e Poezi

Biblioteka e Gazetės Kritika

Biblioteka jonė on-line


    


    


    


    


    


    


    


    


    


    


  GK  GK


 GK  


    


    


   


 

Komentet


17/01/2015, 08:57:55 Mirsad shkruan:

Njė libėr i shkėlqyer i cili lexohet me n jė frymė.Njė kohė ė gjatė nuk kqm lexuar poezi mė tė pėrshtatshme mpėr hpirtin tim.Po flas nė mveten e parė sepse nuk jam kritik letrar por thjesht njė lexues i apasionuar. vargjet qė i kqm hassur nė kėt libėr janė njė mrekulli qė mund tė krijoj vetėm mendja e ndritur i njė shqiptari. Nuk ėshtė leht tė shkruash haiku por nėse shkruhet nė kėtė mėnyrė dhe stil tė lexueshėm poeti arrin qėllimin e tij,Urimem pėr poetin si dhe pėr gazeta kritika qė kq basjkpuinėtor kaq tė vyer. Pėrshėndetje Mirsad kolonja -

31/01/2015, 04:14:41 Ruzhdi shkruan:

Sipas mendimit tim mė shumėmka vlerė mendimi i njė lexuesi se sa tė njė kritiku, sepse kritikėt janė personq subjektiv , mė shumė flasin nė veten e parė se sa pėer njė vepėr Ruzhdiu -


 

Komentet mund të postohen nga:
(1) anëtarët e blogut, duke loguar në formën e vendosur në anë (regjistrohuni këtu nëse nuk jeni).
(2) jo anëtarët, komentet e te cilëve publikohen pas aprovimit:

:

BBCode:[b] [i] [u] [s] [color=] [size=] [quote] [code] [email] [img] [youtube]