Trump i thotė Rusisė (edhe Bashės e Metės) si shumė jemi njoft

Mė nė fund Amerika kthehet nė pozicionin e vet historik, shyqyr Zotit. Presidenti Trump goditi tė enjnten me 59 raketa njė baze ushtarake siriane, tė sapo rinovuar nga rusėt, duke eleminuar kėshtu ēdo mėdyshje pėr ndonjė anim tė tij nė favor tė Rusisė e kripto-diktatorit Putin. Ky aksion i rėndėsishėm ushtarako-politik amerikan kundėr Rusisė, godet gjithashtu fatalisht kėlyshėt e Putinit nė Shqipėri, qė prej muajsh po destabilizojnė shtetin e brishtė shqiptarė.

Tani ėshtė koha pėr ndėrshkime. Tė goditen vemjet e Rusisė nė Shqipėri, Basha e Meta, qė nėn urdhėrat e Kremlinit po pėrmbushnin skenarin mė ogurzi ndaj demokracisė e kombit shqiptarė. Plehrat, menduan se u "bė deti kos", dhe vendosėn tė shkatėrrojnė rendin kushtetues shqiptar ditėn pėr diell, arritjet e vėshtira prej dy dekadash tė demokracisė shqiptare.

Maskarenjtė, qė deshėn pushtet me kryengritje e maskarrallėqe gangsterėsh, tė ndėshkohen sa mė rėndė, qė askujt tė mos i shkej mendja pėr jetė tė jetėve tė kthej vitin e mbrapsht 1913 nė Shqipėri, kur shteti e qeveritė pėrmbyseshin nga rruga, rrugėtarėt e lopēarėt e paguar nga Serbia.

Nga Vėzhguesi

« Para - Tjetra »
-------------------

Komentet


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it