Voto LSI nėse do njė 21 janar tjetėr e njė ēadėr tjetėr

LSI dėshtoi qė mė 21 janar tė jetė njė faktor qė garanton stabilitetin qeverisės, megjithėse ajo s'resht sė dedikuari vetes kėtė rol tė pavėrtetė. Dy evenimente, qė patėn impakt tė gjėrė negativ ndėrkombėtarė pėr Shqipėrinė, 21 janari e ēadra, tregojnė se LSI s'ėshtė e aftė tė prodhoj apo garantoj stabilitet qeverisės nė vend, pėrkundrazi, ajo i krijoi ato ngajrje de facto.

LSI s'mundet tė garantoj stabilitet qeverisės nė Shqipėri, gjė qė nėnkupton se ajo s'mundet tė krijoj as destabilitet gjithashtu, megjithėse lidershipi i saj po pėrpiqet nė mėnyrė qesharake tė nėnkuptoj se gjoja LSI do destabilizoj vendin, do rrėmbej armėt, e tė tjera idiotizma tė kėsaj natyre. LSI nuk mundet.

Kėto vite tė LSI-sė nė qeverisje s'bėn gjė tjetėr veēse konsoliduan (institucionalizuan) korrupsionin shtetėrorė nė nivele tė papara botėrore. LSI tėrhoqi zvarrė, deri nė poshtėrim, dy partitė kryesore nė vend, PD e PS, duke i kėrcėnuar ato se do u kolapste pushtetin nėse nuk bėnin siē ajo dėshironte. Kjo pengmarrje e paprecedent e demokracisė shqiptare e bėri qeverisjen nė Shqipėri pothuajse impotente kėto 10 vjet, duke e shtrydhur e varfėruar vendin rėndė.

Mė 25 qershor ėshtė dita qė kėsaj pengmarrje t'i thuhet STOP njėherė e pėrgjithmonė, dhe vendi tė menaxhohet nga dy partitė e mėdha, deri sa demokracia e mirėqenia e shqiptarėve tė ngrihen nė nivele europiane.

Nga Kritika

« Para - Tjetra »
-------------------

Komentet


This item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it