Kritika Letërsi

Prozë e Poezi

Njė libėr pėr Abraham Linkoln-in - Nga Linda


Po e pėrcjell kėtė libėr pėr lexuesin e Gazetės Kritika pėr tė kuptuar arsyen pėrse ne shqiptarėt besojmė tek SHBA-tė dhe tek idealet e saj tė lirisė.

SHPĖRBLESA E PĖRPLOTĖ
Njė Episod Dramatik nė Jetėn e Abraham Linkoln-it

E shkrojti
MARY RAYMOND SHIPMAN ANDREWS

E pėrkėtheu nga Inglishtja
C.A.CHEKREZI
1926
Nga Linda
KomentetThis item is closed, it's not possible to add new comments to it or to vote on it