Kritika Letërsi

Prozë e Poezi

Njė libėr pėr Abraham Linkoln-in - Nga Linda


Po e pėrcjell kėtė libėr pėr lexuesin e Gazetės Kritika pėr tė kuptuar arsyen pėrse ne shqiptarėt besojmė tek SHBA-tė dhe tek idealet e saj tė lirisė.

SHPĖRBLESA E PĖRPLOTĖ
Njė Episod Dramatik nė Jetėn e Abraham Linkoln-it

E shkrojti
MARY RAYMOND SHIPMAN ANDREWS

E pėrkėtheu nga Inglishtja
C.A.CHEKREZI
1926
Nga Linda
Komentet 

Komentet mund të postohen nga:
(1) anëtarët e blogut, duke loguar në formën e vendosur në anë (regjistrohuni këtu nëse nuk jeni).
(2) jo anëtarët, komentet e te cilëve publikohen pas aprovimit:

:

BBCode:[b] [i] [u] [s] [color=] [size=] [quote] [code] [email] [img] [youtube]