Skip to content

BalkanWeb - Lajme

Përmbajtje e sindakuar
Faqja me e klikuar ne Shqiperi
Rifreskimi: 14 orë 55 min më parë

El Clasico, Real Madrid-Barcelona 1:2, Rakitic shënon supergol (Video)

Dje, 04/23/2017 - 20:25
Me të nisur pjesa e dytë e ndeshjes Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit. Ishte Ivan Rakitic që lëshoi një predhë të vërtetë për ta kaluar në epërsi Barcelonën, që tashmë ka epërsinë 2:1 në “Bernabeu”. — by Bayeo Momenti kur përgjaket Messi Ka përfunduar pjesa e parë në “Santiago Bernabeu”, ku Real […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Tronditëse! Futbollisti i kombëtares çeke vetëvritet në rrethana misterioze në Turqi

Dje, 04/23/2017 - 20:01
Frantisek Rajtoral, futbollisti i përfaqësueses çeke, ka vrarë sot veten në Turqi, ku luante për skuadrën e Gaziantepspor. Sipas informacioneve të para nga Turqia, lojtari është gjetur i varur në shtëpinë e tij. Konfirmimi erdhi edhe nga drejtori teknik i klubit, Bylent Ujgyn, i cili deklaroi për mediat turke se ngjarja kishte ndodhur në shtëpinë […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Dedikimi i Nexhmije Hoxhës për Rezarta Shkurtën, ja çfarë i shkruan e veja e diktatorit nuses së nipit (Foto)

Dje, 04/23/2017 - 19:54
TIRANE- Që këngëtarja dhe fotografja e njohur Rezarta Shkurta është e martuar me nipin e Enver Hoxhës, Ermal Hoxhën këtë të gjithë e dimë, por askujt si kishte shkuar në mendje se Rezarta kishte marrëdhënie të mira edhe me gjyshen e Ermalit, pikërisht të venë e diktatorit Nexhmije Hoxhën E ndërsa shumica prej nesh nuk […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Aksident tragjik në Rrogozhinë, makina përplas për vdekje 3-vjeçarin

Dje, 04/23/2017 - 19:43
RROGOZHINE- Një aksident fatal ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Rrogozhinë, kur një makinë ka përplasur për vdekje një fëmijë të mitur 3 vjeç. Ngjarja e rëndë siç bën me dije policia ka ndodhur në aksin rrugor Peqin-Rrogozhinë, kur shtetasi M. V., 31 vjeç, duke drejtuar automjetin tip Volkswagen, ka aksidentuar shtetasin e mitur […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Presidencialet/ Projeksionet e para të zgjedhjeve në Francë: Macron dhe Le Pen kalojnë në raundin e dytë

Dje, 04/23/2017 - 19:30
FRANCE- Kandidati i qendrës, pro-evropiani, Emmanuel Macron dhe kandidatja e ekstremit të djathtë, anti-BE, Marine Le Pen u kualifikuan sot në mbrëmje për turin e dytë të zgjedhjeve presidenciale franceze, sipas rezultateve të para. Votimet për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë u mbyllën rreth orës 20:00, ndërsa sipas vlerësimeve të tre instituteve […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Zgjedhjet e 7 Majit, ministri Ahmetaj: Kavaja, jo pjesë e sherrit të politikës së vjetër

Dje, 04/23/2017 - 19:08
KAVAJE- Ministri i Financave Arben Ahmetaj, njëkohësisht i deleguari i Pastisë Socialiste për Bashkinë Kavajë dhe Rrogozhinë, ka shpallur sot fillimin e fushatës në Kavajë me kandidatin e PS për Bashkinë, Klodian Shehu. Gjatë fjalës së tij Ahmetaj tha se Kavaja ‎nuk do të bëhet pjesë e sherreve politike: “Çfarë po ndodh sot me Kavajën? […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Partizani mposht frikshëm Teutën, nuk i ndahet Kukësit (Video)

Dje, 04/23/2017 - 18:58
Partizani ka bërë detyrën në mënyrë perfekte kundër Teutës duke e mundur 5-1 në “Selman Stërmasi”. Skuadra e drejtuar nga Sulejman Starova u tregua solide duke marrë pikët aq të nevojshme për të ndarë edhe një herë kreun me Kukësin. Brenda harkut kohor të 10 minutave, ekzaktësisht në të 19-ën dhe të 29-ën, Augustin Torrasa […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Komentuesi: Vettingun e bllokon ti! Rama: Krutanët janë të zgjuar, por ti e paske ngrënë sapunin…

Dje, 04/23/2017 - 18:53
TIRANË- Replikat me komentuesit në Facebook, kryeministri i vendit Edi Rama i vazhdoi edhe gjatë mbrëmjes, ku të shumtë ishin ata që komentuan në videon e “Komunikimit Javor”, aty ku i pari i qeverisë tregoi edhe arsyet e protestë së opozitës. Ndërsa kishte nga ata që e mbështesnin Ramën, të shumtë ishin edhe ata që […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

FOTO/ Andi Lila i papërmbajtshëm, “zhvesh” Lorik Canën

Dje, 04/23/2017 - 18:19
Ish-kapiteni i kombëtares dhe një nga beniaminët e tifozëve vitet e fundit, Lorik Cana, ka rikthyer edhe një herë e mocionet e Europianit 2016 në Francë, por këtë herë në versionin “funny”. 33 vjeçari ka publikuar në rrjetin social “Facebook” një foto nga ndeshja e tretë që Kombëtarja luajti në grup, atë kundër Rumanisë. Një […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Gjykata publikon faktet/ “Pse nuk e ka kryer Mark Frroku vrasjen Aleksandër Kurtit në Belgjikë”

Dje, 04/23/2017 - 18:03
Gjykata e Tiranës zbardhi arsyetimin e vendimit të pafajësisë së Kristian Marinajt, i akuzuar si bashkëpunëtor i ish-deputetit Mark Frroku në vrasjen e Aleksandër Kurtit në vitin 1999, në Belgjikë. Në lidhje me këtë vrasje në një proces tjetër gjykata shfajë- soi dy ditë më parë nga akuza edhe ish-deputetin. Në vendimin prej 65 faqesh […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Skënderbeu dhe Kukësi poshtërojnë kundërshtarët, Tirana dhe Laçi rrezikojnë Superligën (video)

Dje, 04/23/2017 - 15:55
Skënderbeu ka mposhtur thellë në transfertë Laçin me rezultatin 1-4 duke treguar se ata që e nxorrën shpejt jashtë garës për titull gabuan. Korçarët zhvilluan një ndeshje mbresëlënëse kundër kurbinasve me Latifin që kaloi përtej të zakonshmes. Ylli i tifozërisë juglindore zhbllkoi shifrat në minutën e 16-të për të nisur atë që mund të cilësohet […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Replikat e policisë me opozitën për protestën, vjen reagimi i kryeministrit Rama

Dje, 04/23/2017 - 15:43
TIRANE- Ndërsa Policia e Shtetit deklaroi se do filmohet çdo person që prish rendin dhe sigurinë gjatë protestës së nesërme të opozitës, kjo e fundit paralajmëroi se do ia kthente me të njëjtën monedhë. E pikërisht këto replika kanë sjellë edhe reagimin e kryeministrit Edi Rama. Përmes ironisë, ai thotë se duke qenë se PD […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Gjergj Bojaxhi: Partitë politike po veprojnë në kurriz të popullit, ja cilat janë propozimet e “Sfidës”

Dje, 04/23/2017 - 15:27
TIRANË – Lideri i partisë “Sfida për Shqipërinë”, Gjergj Bojaxhi i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 bëri një përshkrim të ngërçit politik në të cilin gjendet vendi aktualisht si dhe shprehu propozimet e partisë së tij për ndryshimin e vendit. Bojaxhi u shpreh se partitë politike po e mbajnë peng […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Droga te ‘Myslym Shyri’/ Kush janë të arrestuarit e bujshëm që riaktivizuan trafikun e heroinës nga Turqia

Dje, 04/23/2017 - 15:25
Grupi i pesë personave, të cilët u arrestuan me bujë tri ditë më parë në zonën e “Myslym Shyrit” në Tiranë, dyshohet se kishin riaktivizuar linjën e trafikut të heroinës nga Turqia. Njëri nga të arrestuarit, shtetasi Nikolin Merko, rezulton person me lidhje të forta në Turqi në çështjet e trafikut. Në vitin 2008 ai […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Strakosha gabon, por Lacio shënon 6 gola për tri pike. Milani “nxihet” nga Empoli në “San Siro” (Video)

Dje, 04/23/2017 - 15:04
Lacio është e treguar e pamëshirshme kundër Palermos duke e mundur me rezultatin e thellë 6-2. Lacialët e nisën sfidën me marshin e pestë ku vetëm pas 26-të minutash lojë shënuan 5 gola që do rezultonin deçiziv deri në fundin e ndeshjes. Miqtë nga Siçilia realizuan golin e parë menjëherë pas fillimit të pjesës së […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Aleati i Ramës komenton protestën e opozitës: Berisha do tentojë destabilizimin e Shqipërisë, por…

Dje, 04/23/2017 - 15:00
TIRANE- Avokati Spartak Ngjela me anë të një statusi në Facebook, komenton protestën e nesërme të opozitës, e cila sipas tij, është një protestë që do të tentojë të provokojë trazira në Shqipëri. Duke bërë përgjegjës për këtë tentativë të re të destabilizimit të vendit, ish-kryeministrin Sali Berisha, Ngjela shton se të gjitha këto lëvizje […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Arrestohet ‘skifteri’ shqiptar në Itali, metodat akrobatike që përdorte për të hyrë në banesa (Emri)

Dje, 04/23/2017 - 14:55
ITALI – Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap në flagrancë duke vjedhur. Erjon Hoxhaj, pa një banesë fikse në Savona të Italisë, prej kohësh hynte në shtëpitë e italianëve për të vjedhur. Ndalimi i shqiptarit erdhi mesnatën e sotme kur Hoxhaj karabinierët e surprizuan atë në ballkonin e një banese […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Binomi shqiptar Alioski-Sadiku të pandalshëm në Zvicër, Lugano merr fitoren e katërt radhazi (Video)

Dje, 04/23/2017 - 14:24
Ekipi i Luganos ka korrur fitoren e katërt radhazi dhe për këtë kontribut të jashtëzakonshëm kanë dhënë dy lojtarët me origjinë shqiptare, Alioski dhe Sadiku. Njëri mbron ngjyrat e Maqedonisë dhe tjetri të Shqipërisë, por kjo nuk i pengon të bashkëpunojnë më së miri në fushë për t’u kthyer në makthin e kundërshtareve. Kështu ndodhi […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

E habitshme/ Çifti kinez lë gojëhapur publikun me elasticitetin e tyre (VIDEO)

Dje, 04/23/2017 - 14:14
Fansat e Britain’s Got Talent kanë mbetur të mahnitur nga një prej performancave në shfaqje. Një çift kërcimtarësh akrobatë ngritën në këmbë audiencën një natë më parë me lëvizjet e tyre, raporton The Mirror. Gao Lin dhe Liu Xin, nga Pekini, bënë një performancë baleti të pazakontë që tregoi se deri në çfarë limitesh mund […]
Kategoritë: Lajmet e ditës

Shpati kategorik! Ja çfarë thotë për Afërdita Dreshajn!

Sht, 04/22/2017 - 21:59
Lidhja disa vjeçare e Shpat Kasapit dhe Afërdita Dreshajt vazhdon të përflitet edhe pasi kanë kaluar disa vite nga ndarja e tyre. Çifti i ka dhënë fund fejesës pas disa fotove të publikuara në mediat e huaja në të cilat shfaqej modelja shqiptare në ballkonin e një hoteli me aktorin Leonardo di Caprio. Tashmë të […]
Kategoritë: Lajmet e ditës
Kritiket-Blog Letersi Kritika-dejavu Kalendar