Login 
E Hene, 6 Shkurt 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

06
Shkurt 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
  Kategorite: Personalitete6 shkurt 1952 Elizabeth behet Mbretereshe e Anglise
Pershkrimi:
Me 6 shkurt 1952, pas nje semundje te gjate, vdiq Mbreti George VI i Britanise se Madhe dhe Irlandes se Veriut. Princesha Elizabeth, vajza me e madhe nga dy vajzat e mbretit dhe trashegimtarja e rradhes se pare, qe ne ate kohe qelloi te ishte ne Kenia, u kurorezua Mbreteresha Elizabeth II ne 2 qershor 1953, ne moshen 27 vjec.

08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart