Login 
E Diele, 4 Qeshor 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

04
Qeshor 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
  Kategorite: Lufta Ftohte4 qershor 1989 masaker ne sheshin Tiananmen
Pershkrimi:
Me 4 qershor 1989, filloi masakra e qeverise kineze ne sheshin kryesore te Pekinit, Tiananmen. Demonstrues kunder rregjimit komunist kishin rreth nje muaj qe protestonin, ndersa ne kete dite trupat qeveritare sulmuan demonstruesit duke vrare mijra dhe arrestuar po mijra.


08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart