Login 
E Premte, 7 Korrik 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

07
Korrik 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  Kategorite: Te pergjithshmeTerroristet sulmojne sistemin e transportit te Londres
Pershkrimi:
Ne mengjesin e 7 korrikut 2005, disa bomba shperthyn ne tre pjese te ndryshme te metrose se Londres dhe ne nje autobuz, ne pikun e levizjes se njerezve. Bombat vetevrasese te sinkronizuara, per te cilat u mendua se ishin vendosur nga "al-Qaida" vrane 56 njerez, perfshire dhe autoret, dhe plagosen 700 te tjere. Ai ishte sulmi me i madh kunder Anglise qe nga koha e luftes se dyte boterore. Asnje paralajmerime nuk pati per to.


08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart