Login 
E Marte, 1 Gusht 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

01
Gusht 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  Kategorite: Lufta Ftohte1 gusht 1975 firmoset Akti final i Helsinkit
Pershkrimi:
Me 1 Gusht 1975, Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Sovjetik, Kanadaja dhe shtetet e tjera Europiane (pėrveē Shqipėrisė) firmosėn Aktin Final tė Helsinkit, nė ditėn e fundit tė Konferencės pėr Sigurinė dhe Bashkėpunimin nė Europė (KSBE). Qėllimi i kėtij Akti ishte ulja e tensioneve ndėrmjet Bashkimit Sovjetik dhe Shteteve tė Bashkuara dhe aleatėve tė saj.

08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart