Login 
E Diele, 10 Shtator 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

10
Shtator 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  Kategorite: Te pergjithshme10 shtator 1897 arrestimi parė i njė shoferi tė dehur
Pershkrimi:
Mė 10 shtator tė vitit 1897, njė shofer taksie 25 vjeēar nga Londra i quajtur George Smith u bė personi i parė i nė botė arrestuar pėr ngarje makine nė gjendje tė dehur pasi pėrplasi taksinė e tij nė njė godinė. Smith mė vonė deklarohet fajtor dhe u gjobit me 25 shilinga.


08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart