Login 
E Marte, 28 Nentor 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

28
Nentor 2017
Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
  Kategorite: Lufta II Boterore28 nentor 1943 takimi i Teheranit
Pershkrimi:
Me 28 nentor 1943, u takuan ne Teheran, Persi (Irani sotem) tre udheheqesit e koalicionit antifashist Rusvelt, Curcill dhe Stalin, per te percaktuar strategjine e ardhshme te Luften se II Boterore.

Kategorite: Historia Shqiperise28 nentor 1912 pavaresia e Shqiperise
Pershkrimi:
Me 28 nentor 1912, 95 vite me pare, pas rreth 500 vjetesh roberi nen Perandorine Turke, Shqiperia nen udheheqjen e Ismail Qemalit ngriti flamurin kombetare shqiptare ne Vlore dhe deklaroi pavaresine e Shqiperise nga Turqia.

Kategorite: Historia Shqiperise28 nentor 1443 Principata e Skenderbeut
Pershkrimi:
Me 28 nentor 1443, Gjergj Kastrioti (Skenderbeu) themeloi principaten shqiptare.

08:00  
09:00  
10:00  
11:00  
12:00  
13:00  
14:00  
15:00  
16:00  
17:00  


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart