Login 
Prill 2017
  Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
(13)           1 2
(14) 3 4 5 6 7 8 9
(15) 10 11 12 13 14 15 16
(16) 17 18 19 20 21 22 23
(17) 24 25 26 27 28 29 30
Qeshor 2017
  Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
(22)       1 2 3 4
(23) 5 6 7 8 9 10 11
(24) 12 13 14 15 16 17 18
(25) 19 20 21 22 23 24 25
(26) 26 27 28 29 30    
Maj 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
J
a
v
a
1
8
01
02
03First Quarter Moon
Kategorite: Personalitete3 maj 1469 u lind Makiaveli
04
Kategorite: Personalitete4 maj 1980 vdes Josip Broz Tito
05
Kategorite: Historia Shqiperise5 Maj dita e deshmoreve
Kategorite: Personalitete5 maj 1821 vdes Napoleon Bonaparte
06
07
J
a
v
a
1
9
08
Kategorite: Lufta II Boterore8 maj 1945 SHBA dhe Britania festojne fitoren mbi Nazizmin
09
10Full Moon
Kategorite: Personalitete10 maj 1994 Nelson Mandela inagurohet President
Kategorite: Lufta II Boterore10 maj 1940 Churchill emerohet Kryeminister
11
View this event11 maj 1985, 50 tifoze vdesin ne stadiumin e Bradfordit
Kategorite: Personalitete11 maj 1812 vritet Kryeministri Britanik Spencer Perceval
12
13
Kategorite: Personalitete13 maj 1981 atentohet Papa John Paul II
14
Kategorite: Personalitete14 maj 1998 vdes Frank Sinatra
Kategorite: Lufta Ftohte14 maj 1955 formohet Pakti i Varshaves
Kategorite: Te pergjithshme14 maj 1948 themelohet shteti i Izraelit
J
a
v
a
2
0
15
16
17
18Last Quarter Moon
19
20
Kategorite: Te pergjithshme20 maj 1873 dalin pantallonat Blu Xhins
21
Kategorite: Lufta II Boterore21 maj 1940 nazistet vrasin te semuret psiqik
J
a
v
a
2
1
22
23
24
25New Moon
26
27
28
J
a
v
a
2
2
29
30
31
       


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart