Login 
Korrik 2017
  Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
(26)           1 2
(27) 3 4 5 6 7 8 9
(28) 10 11 12 13 14 15 16
(29) 17 18 19 20 21 22 23
(30) 24 25 26 27 28 29 30
(31) 31            
Shtator 2017
  Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
(35)         1 2 3
(36) 4 5 6 7 8 9 10
(37) 11 12 13 14 15 16 17
(38) 18 19 20 21 22 23 24
(39) 25 26 27 28 29 30  
Gusht 2017
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

Hen Mar Mer Enj Pre Sht Die
J
a
v
a
3
1
  01
Kategorite: Lufta Ftohte1 gusht 1975 firmoset Akti final i Helsinkit
02
03
04
05
Kategorite: PersonaliteteMarilyn Monroe gjendet e vdekur
06
J
a
v
a
3
2
07Full Moon
08
09
Kategorite: Lufta II BoteroreHidhet bomba atomike nė Nagasaki
10
11
12
Kategorite: Lufta FtohteGjermania Lindore filloi ndėrtimin e Murit tė Berlinit
13
Kategorite: Personalitete13 gusht 1926 lind Fidel Kastro
J
a
v
a
3
3
14Last Quarter Moon
15
16
Kategorite: Personalitete16 gusht 1977 vdes Elvis Presli
17
18
19
20
J
a
v
a
3
4
21New Moon
22
23
24
Kategorite: Te pergjithshmeShpėrthen Vezuvi
25
Kategorite: Lufta II Boterore25 gusht 1944 ēlirohet Parisi
26
27
J
a
v
a
3
5
28
Kategorite: Personalitete28 gusht 1996 divorcohen Ēarlsi dhe Diana
Kategorite: Lufta II Boterore28 gusht 1941 masakėr masive nė Ukrainė
29First Quarter Moon
Kategorite: Lufta Ftohte29 gusht 1949 Sovjetikėt kryen test me bombėn atomike
30
Kategorite: Te pergjithshmeTreni pėrplaset nė stacion nė Jugosllavi
Kategorite: Te pergjithshmeKleopatra vret veten
Kategorite: Personalitete30 gusht 1918 qėllohet Vladimir Lenin
31
Kategorite: Personalitete31 gusht 1997 vdes Princesha Diana
     


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart