Login 

1 gusht 1975 firmoset Akti final i Helsinkit

Pershkrimi: Me 1 Gusht 1975, Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Sovjetik, Kanadaja dhe shtetet e tjera Europiane (pėrveē Shqipėrisė) firmosėn Aktin Final tė Helsinkit, nė ditėn e fundit tė Konferencės pėr Sigurinė dhe Bashkėpunimin nė Europė (KSBE). Qėllimi i kėtij Akti ishte ulja e tensioneve ndėrmjet Bashkimit Sovjetik dhe Shteteve tė Bashkuara dhe aleatėve tė saj.
Daten: E Shtune, 1 Gusht 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Lufta Ftohte*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: E Diele, 27 Shtator 2015 15:32 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart