Login 

28 gusht 1996 divorcohen Ēarlsi dhe Diana

Pershkrimi: Me 28 Gusht 1996, Pas katėr vjet ndarje, Ēarlsi, Princi i Uellsit dhe trashėgimtar i fronit Britanik, dhe gruaja e tij, Princesha Diana, u divorcuan zyrtarisht.

Mė 29 korrik tė vitit 1981, rreth njė bilion shikues, nė 74 vende, u bėnė dėshmitarė tė martesės sė Princit Ēarls, trashėgimtar i fronit mbretėror tė Britanisė, me Lady Diana Spencer. Tė martuar nė njė ceremoni madhėshtore nė Katedralen St. Paul nė prezencėn e 2.650 tė ftuarve, romanca e ēiftit ishte pėr momentin lakmia e tė gjithė botės. Fėmija e tyre i parė, Princi William, lindi nė vitin 1982, dhe fėmija i dytė, Princi Harry, lindi nė vitin 1984.

Princi Ēarls u martua me tė dashurėn e tij, Kamila Parker Bowles, mė 9 prill tė vitit 2005.

Daten: E Premte, 28 Gusht 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Personalitete*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: E Diele, 27 Shtator 2015 15:47 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart