Login 

Treni pėrplaset nė stacion nė Jugosllavi

Pershkrimi: Mė 30 gusht tė vitit 1974, njė tren qė po hynte nė njė stacion nė Zagreb, Jugosllavi, doli nga binarėt duke vrarė 153 veta. Deri atė ditė, ai ishte aksidenti mė i rėndė hekurudhor, nė historinė e vendit, dhe mbetet njė nga aksidentet mė tė rėndė nė historinė e Europės.
Treni ekspres, kur u nis atė mbrėmje, nga Beogradi nė Dortmund ishte i mbushur kryesisht me punėtor, me 400 pasagjerėt, qė ktheheshin nė punėt e tyre nė Gjermaninė Perėndimore, pasi kishin bėrė pushimet verore.

Daten: E Diele, 30 Gusht 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Te pergjithshme*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: E Diele, 27 Shtator 2015 15:56 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart