Login 

Terroristet sulmojne sistemin e transportit te Londres

Pershkrimi: Ne mengjesin e 7 korrikut 2005, disa bomba shperthyn ne tre pjese te ndryshme te metrose se Londres dhe ne nje autobuz, ne pikun e levizjes se njerezve. Bombat vetevrasese te sinkronizuara, per te cilat u mendua se ishin vendosur nga "al-Qaida" vrane 56 njerez, perfshire dhe autoret, dhe plagosen 700 te tjere. Ai ishte sulmi me i madh kunder Anglise qe nga koha e luftes se dyte boterore. Asnje paralajmerime nuk pati per to.

Daten: E Marte, 7 Korrik 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Te pergjithshme*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: E Hene, 28 Shtator 2015 13:46 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart