Login 

26 korrik 1908 themelohet FBI

Pershkrimi: Nė 26 korrik 1908, u themelua Byroja Federale e Investigimit (FBI), kur Prokurori i Pėrgjithshėm Amerikan, Charles Bonaparte, urdhėroi njė grup investigatorėsh federal tė raportonin tek Shefi i Ekzaminimit, tė Departamentit tė Drejtėsisė, Stanley W. Finch. Njė vit mė vonė, Zyra e Shefit tė Ekzaminimit u riemėrtua Byroja e Investigimeve, dhe nė 1935 u bė Byroja Federale e Investigimeve.

Daten: E Diele, 26 Korrik 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Te pergjithshme*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: E Hene, 28 Shtator 2015 13:57 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart