Login 

15 prill 1990 vdes Greta Garbo

Pershkrimi: Me 15 prill 1990, vdiq ne New York ne moshen 84 vjec aktorja enigmatike dhe bukuroshe suedeze Greta Garbo.

Garbo shkoi ne ShBA me 1926 pas disa filmash te suksesshem ne Suedi, dhe menjehere korri sukses ne dy gjinite e filmave te asaj kohe, me ze dhe pa ze. Ajo u largua nga bota e kinemase me 1941 dhe pjesen tjeter te jetes e kaloi ne nje vetmi te famshme, e shkeputur teresisht nga bota, deri sa vdiq me 1990.

Daten: E Merkure, 15 Prill 2015
Perseritja: Vjetore
Prioriteti: 5-Normal
Aksesi: Publik
Kategorite: Personalitete*
Postuar nga: DEFAULT ADMINISTRATOR
Rifreskuar: Thursday, 1 Tetor 2015 14:50 GMT
Attachment: AsnjeCopyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart