Login 
8 Maj 2017    -    14 Maj 2017 (Java 19)
Kalendari Mujor


Kategorite:
Kategorite: Te gjitha

 

Hen
8 Maj

Mar
9 Maj

Mer
10 Maj

Enj
11 Maj

Pre
12 Maj

Sht
13 Maj

Die
14 Maj

  Kategorite: Lufta II Boterore8 maj 1945 SHBA dhe Britania festojne fitoren mbi Nazizmin
  Kategorite: Lufta II Boterore10 maj 1940 Churchill emerohet Kryeminister
Kategorite: Personalitete10 maj 1994 Nelson Mandela inagurohet President
Kategorite: Personalitete11 maj 1812 vritet Kryeministri Britanik Spencer Perceval
* 11 maj 1985, 50 tifoze vdesin ne stadiumin e Bradfordit
  Kategorite: Personalitete13 maj 1981 atentohet Papa John Paul II
Kategorite: Te pergjithshme14 maj 1948 themelohet shteti i Izraelit
Kategorite: Lufta Ftohte14 maj 1955 formohet Pakti i Varshaves
Kategorite: Personalitete14 maj 1998 vdes Frank Sinatra
08:00              
09:00              
10:00              
11:00              
12:00              
13:00              
14:00              
15:00              
16:00              
17:00              


Copyright @ 2005-2015 Gazeta Kritika | Kritika-Lajme | Kritiket Blog | Libri i Verejtjeve | Rss feed | Shko Lart